X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

1: Taraflar

1.1: Bu hizmet sözleşmesi hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Zaya MEDIA ile yeni müşteri kaydı oluşturan kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Zaya MEDIA e ait olan www.zayamedia.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Zaya MEDIA olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu hizmet sözleşmesi üzerinde yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.


2: Konusu

2.1: İş bu hizmet sözleşmesi Müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Zaya MEDIA e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri Müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından Müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.


3: Sorumluluklar

3.1: Zaya MEDIA , Müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Zaya MEDIA ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir. Ancak Müşterinin hizmetine devam edip etmemek Zaya MEDIA . nin tasarrufundadır. Zaya MEDIA . verdiği hizmeti dilediği zaman tek taraflı sonlandırma hakkına sahiptir. Tek taraflı hizmet sonlandırma durumunda müşteriye almadığı kalan hizmet süresi hesaplanarak geri ödeme Zaya MEDIA tarafından yapılır.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek Müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Zaya MEDIA tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Zaya MEDIA , Müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini Müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu Müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan Müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Zaya MEDIA tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting (barındırma) hesabından faydalanırken Zaya MEDIA tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Zaya MEDIA müşterisinin yaptığı/yapabileceği olası hatalardan, elektronik saldırı, istenmeyen posta (SPAM), T.C kanunlarına aykırı yayın, genel ahlaka aykırı yayın ve içeriklerden sorumlu değildir. Ayrıca Zaya MEDIA bu sebeplerden oluşacak kayıplardan sorumlu olmadığı gibi, kendi olası zarar ve ziyanını müşteriden talep etme hakkını saklı tutar. Müşteri, bilerek veya bilmeden yapılan ve daha önce bu sözleşmede belirtilen uygunsuz davranışlardan kaynaklanan zararları karşılamayı kabul ve taahüt eder. Zaya MEDIA belirtilen bu gibi durumlarda her türlü hukuki hakkını saklı tutar. Zaya MEDIA bu gibi illegal ve davranışlarda bulunan (bilerek veya istemeden) müşterilerinin hesabını geri ödeme yapmaksızın kapatma, durudurma, silme hakkını saklı tutar.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Zaya MEDIA e herhangi bir kusur iletilemez. Zaya MEDIA sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Zaya MEDIA kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Zaya MEDIA 'un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Zaya MEDIA hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren Müşteriye haber vermeden Müşteri hesabını ve sunucularda olan dosyaları silmek hakkına sahiptir.

3.8: Zaya MEDIA , sağladığı hizmet içerisinde bulunan Müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri Müşteriye aittir. Zaya MEDIA Müşterinin tüm verilerini bireysel değil sunucu bazlı düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Zaya MEDIA hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Zaya MEDIA sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece Müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: Zaya MEDIA Hediye, deneme, sponsor gibi Hosting hizmetlerinde teknik destek, sağlamamaktadır aynı şekilde yedekleme hizmetide sağlamayıp yedekleme işlemi kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

3.10: Zaya MEDIA Sunmuş olduğu Sponsorluk hizmetinde, ilk 3 gün içinde kullanıcı, kendisine iletilen Zaya MEDIA logosunu websitesinde ana sayafada gözle görülür bir yerde link çıkışı ile yayınlamayı talep etmiş olup bu talebi sponsor hizmetinden faydalanmak isteyen kullanıcılar kabul etmiş sayılmaktadır. Talep edilen işlemler gerçekleşmediği halde sponsorluk hizmeti sonlandırılacaktır.

3.11: Zaya MEDIA , Müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen alan adının sahibi Müşteridir. Zaya MEDIA bu konuda Müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.12: Zaya MEDIA bünyesindeki Müşteri sitelerini sunucu sistemlerinde yorucu zarar verici etki yaptıkları tespit edildiğinde durdurma hakkını saklı tutar.

3.13: Zaya MEDIA sunucularında alt bayi Müşterilerinin deneme hesabı tarzı uygulamalar yapması yasaktır.

3.14: Zaya MEDIA üzerinden satın alınan her hangi bir hizmetin ücretli ya da ücretsiz dağıtılması yasaktır.

3.15: Zaya MEDIA Türkiye sunucularında yasal olmayan her türlü içerik ve dosyaları bulundurmak yasaktır.


4: Süre

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Zaya MEDIA e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi Müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır).


5: Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve Müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir. CPU ve ram kullanımı limitler dahilindedir. Limit aşımı durumunda Müşteri faturalandırılır.

5.2: Zaya MEDIA önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise Müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Zaya MEDIA e elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Zaya MEDIA kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Zaya MEDIA , Müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.


6: Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan Müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Zaya MEDIA , Müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-posta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince Müşteri adına e-posta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-posta hesapları bloke edilerek gelen e-postalar geri çevrilir.

6.3: Zaya MEDIA sağladığı limitli yada limitsiz hosting hizmetlerinde, barındırma alanını depolama, pinterest odaklı olarak kullanımı tesbit ettiğinde kullanıcıya bilgi vermeden hizmeti askıya alma hakkına sahiptir.


7: Fesih

7.1: Müşteri iş bu hizmet sözleşmesi üstünde herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Zaya MEDIA hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında Müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce Müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.


8: İletişim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Zaya MEDIA hizmet sözleşmesi gereği sözleşme süresi içinde Müşteriye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.


9: Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Zaya MEDIA kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %5 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu hizmet sözleşmesi üstünde doğan her tür alacak için Zaya MEDIA 'un dava ya da icra takibi açması halinde de aylık %5 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %20si kadar cezai şart, %10u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu hizmet sözleşmesi üstünde doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Zaya MEDIA 'un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.


10: Geri Ödeme ve Hizmet İptali

10.1: Müşteri verdiği hosting siparişini hizmet sözleşmesi gereği 7 gün içinde koşulsuz, şartsız ve hiçbir sebep göstermeksizin iptal etme ve ödediği ücreti iade almayı talep edebilir. Bu talep doğrultusunda Müşteriye ödediği ücret 30 iş günü içerisinde geri ödenir. Alan adı Kayıt, SSL Güvenlik Sertifikaları, Sunucu ve Diğer kurum bedelleri, Alınan Lisans Hizmetleri gibi iptali mümkün olmayan hizmet kalemleri geri ödenmez. Müşterinin siparişinde bu gibi hizmetler varsa belirlenen tutarlar düşülere geri ödeme yapılır. Geri ödeme müşteri hangi kanal ile ödeme yaptı ise aynı şekilde yapılır. (Örn: Kredi kartı ile yapılan işlemler, işlem yapan karta geri ödenir.)

10.2: Müşteri aldığı hizmetlerden, 7 (Yedi) gün boyunca Zaya MEDIA 'un yüzde yüz kusuru ile mahrum kalırsa (Türk Telekomdan kaynaklanan kesintiler, doğal afetler ve mücbir sebepler hariç) geri ödeme hakkı talep edebilir. Bu talep doğrultusunda Müşteriye ödediği ücreti, hizmeti kullandığı aylar düşülerek 30 iş günü içerisinde geri ödenir. Zaya MEDIA .’nin kayıt ve tutanakları, varsa kusurların tespitinde kullanılacak tek belgedir. Dışarıdan, 3. şahıs veya kurumların belgeleri Zaya MEDIA . tarafından tanınmamaktadır.

10.3: Müşteri sanal ya da gerçek ortamda haksız sebeplerle Zaya MEDIA 'un imajını zedeleyecek yorum, konuşma, söz, slogan ve benzeri ithamlarda bulunursa aldığı hizmetin iptal edilmesi, silinmesi ve bir daha hizmet verilmeme hakkı Zaya MEDIA de saklıdır.

10.4: Müşterinin satın aldığı hizmet herhangi bir nedenden ötürü saldırıya maruz kalıyor ve Zaya MEDIA üzerinden hizmet verilmesini zorlaştırıyor ya da imkansız kılıyor ise, Zaya MEDIA hizmeti iptal etme ve yapılan ödemeyi geri ödememe hakkını saklı tutar.

10.5: Zaya MEDIA bazı hizmetlerini birleştirerek paket ürün, kampanya olarak sunabilir. Kampanyalı paket içerisinde ek “Alan adı Kayıt, SSL, Statik IP, Canlı Destek Modülü, Kurulum Hizmeti, Kampanyalı Ürün İçerisindeki Verilen Çeşitli Hediyeler” hizmetlerinin sunulması durumunda, hizmet iade işleminde paket içerisinde sunulan Alan adı kayıt hizmet bedeli, SSL Serfitika bedeli, Statik IP bedeli, Canlı Destek Modülü bedeli, Kurulum Hizmet Bedelleri, Kampanyalı Ürün İçerisindeki Verilen Hediye Bedelleri iade tutarına dahil değildir.

10.6: Zaya MEDIA sağladığı fiziki ve sanal sunucu hizmetlerinde ödeme günü son gün olup ödeme yapılmadığında sunucu hizmetlerini durdurma, ödeme tarihinden itibaren 12 saat geçmesi durumunda ödeme alınmadığı takdirde sunucu hizmetlerini silmektedir.


11: Adil Kullanım Hakkı

11.1: Müşteriye sağlanan SINIRSIZ, LİMİTSİZ ibareli satışlar, satılan pakette kullanıcıya limit konulmayacağı anlamına gelmektedir. Ancak bu ibare müşterinin limitsiz kaynak tüketebileceği anlamı taşımaz. Müşteri kendisine sağlanan kaynakları limitsiz olsa dahi en fazla bulunduğu sunucu veya sistemin kapasitesinin fazla %5i kadardır. Müşteri aynı sunucu veya sistemde bulunan diğer kullanıcıların haklarını engellemeyecek şekilde kullanım yapabilir. Adil kullanım dışı bir durum belirlenirse Zaya MEDIA . hizmeti durdurma, iptal etme, silme ve hizmet vermeme hakkına sahiptir.

11.2: Adil Kullanım hakkının limitini ve ne kadar kullanılabilir olduğunu Zaya MEDIA . belirler. Zaya MEDIA . limitleri dilediği şekilde, dilediği zaman azaltma ve arttırma hakkına sahiptir.

11.3: Müşteriye sağlanan LİMİTSİZ ibareli Hosting ve Reseller Hosting satışlarında her pakete ayrı DOSYA (İNODE) limiti uygulanmaktadır. Zaya MEDIA . limitleri dilediği şekilde, dilediği zaman azaltma ve arttırma hakkına sahiptir.


12: Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

12.1: İş bu hizmet sözleşme üstünde bununla birlikte 12 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır (imza altına alınma. siparişin internet ortamında Zaya MEDIA e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Zaya MEDIA gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

12.2: İş bu hizmet sözleşmesi üstünde uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Tüm kayıtlı kullanıcılarımız Hizmet Sözleşmemizi ve buna bağlı olarak Hizmet Politikalarımızı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.


Hosting Billing System by WISECP
Top